WIELKA NOWOŚĆ – Amazon wprowadza do trybu czytania zegarek… oraz rozszerzone wyszukiwanie (aktualizacja oprogramowania 5.9.4)

Wczoraj Amazon postanowił zaktualizować firmware do wersji 5.9.4 dla swoich nowszych czytników (od Kindle 6th gen w górę). Nowości są w zasadzie dwie, ale jedna jest bardzo wyczekiwana przez wielu użytkowników Kindle 🙂

  1. W trybie czytania jest widoczny   jest zegarek 🙂 Tak, nie będziemy musieli się teraz odrywać od czytania aby sprawdzić godzinę. Wygląda to bardzo dobrze

 

Aby ustawić widoczność zegarka musimy wejść w trybie czytania pod ikonę aA, gdzie następnie w sekcji Reading Settings widzimy opcję: Show Clock While Reading.

 

Zmiana ta ucieszy posiadaczy Kindle, którzy z zazdrością patrzyli na posiadaczy czytników innych producentów, gdzie opcja ta była już od dawna zaimplementowana.

2.

Następną funkcją, która pojawiła się w nowej aktualizacji jest  możliwość wyszukiwania podkreśleń. Od tego momentu po wpisaniu wyszukiwanej przez nas frazy, wyniki wyszukiwania są pokazywane również w notatkach i zaznaczeniach. Wygląda to tak:

 

Aktualizacja jest dostępna dla poniższych modeli Kindle: