Nowa aktualizacja dla Kindle Paperwhite 3 i Kindle Oasis 2 – 5.9.2

Kilka dni temu Amazon udostępnił nową aktualizacje dla Kindle Paperwhite 3 i Kindle Oasis 2. Jest ona oznaczona numerem 5.9.2 i wprowadza dwie istotne zmiany. Póki co nie wiadomo, kiedy aktualizacja obejmie resztę urządzeń.  Poniżej pokrótce przyjrzymy się nowościom:

Funkcja Storage Management

 

Powyższa nowość służy tak naprawdę zwalnianiu miejsca na czytniku. Gdy klikniemy w odpowiednią opcje na ekranie ukazuje namowie okno z możliwością wyboru dwóch opcji:

Manual Removal służy do ręcznego usuwania plików. Gdy wejdziemy w tę fukcję, widzimy listę treści, które mamy zapisane na urządzeniu.

Teraz ważna uwaga. Jeśli plik został przesłany kablem do czytnika, to jego usunięcie za pomocą tej funkcji spowoduje jego permanentne usunięcie z urządzenia.

W przypadku, gdy plik został przesłany emailem (czyli jest w chmurze), jego usunięcie spowoduje ze nie będzie on widoczny tylko w czytniku. Plik nie zostanie natomiast usunięty z chmury Amazonu.

Quick Archive służy natomiast do archiwizacji plików na urządzeniu.

Możemy wybrać, po jakim czasie pliki mają zostać usunięte automatycznie z urządzenia. Jest to funkcja dla „leniuchów”, którzy niekoniecznie chcą mieć kontrolę nad swoim czytnikiem w zamian za możliwość automatycznego uporządkowania bliblioteki.

Contact Us – nowa pozycja w menu

 

Contact Us to funkcja skierowana dla użytkowników, którzy poszukują szybkiej pomocy ze strony Amazonu. Po jej wybraniu widzimy 3 opcje:

Mamy tutaj szybkie przewodnik po Kindle, rozwiązywanie problemów, a także fukcje wsparcia. Użytkownik, który nie znajdzie odpowiedzi na swoje pytanie może bezpośrednio z czytnika wysłać emaila do Amazonu, bądź poprosić o kontakt telefoniczny (ta ostatnia funkcja nie jest dostępna w Polsce).