Kindle Voyage

Kindle Voyage

Amazon zaprezentował czytnik 21 października 2014. W momencie premiery był to pierwszy czytnik od Amazonu, który posiadał całkiem nowy ekran. Mowa tu o ekranie E-ink Carta HD 300 ppi. Czytnik charakteryzuje się bardzo wysoką rozdzielczością 1440×1080 pikseli. Ekran jest podświetlany za pomocą 6 diód LED. Jako pierwsze urządzenie od czasów Kindle Classic, Voyage posiada po obu stronach przyciski służące do zmiany strony. Są to przyciski ciśnieniowe, reagujące na stopień nacisku. Ich nazwa handlowa to Page Press. Ponadto urządzenie posiada czujnik światła, co pozwala na automatyczną regulację jasności ekranu.

Czytnik występuje w dwóch wariantach: WIFI lub WIFI + 3G. W drugim wariancie Amazon ograniczył korzystanie z internetu 3G tylko do specjalnie wybranych stron. Są to między innymi strony z książkami Amazonu oraz Wikipedia. W przypadku, gdy użytkownik chce otworzyć inną stronę na urządzeniu może to zrobić wyłącznie poprzez łącze WIFI.

Czytnik posiada 4 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Procesor jest taktowany częstotliwością 1 GHz, a pamięć RAM w tym modelu wynosi 512 MB.

Etui powyżej na zdjęciu to zamiennik firmy Moko. Jest bardzo dobrej jakości, a nie jest tak drogie jak to oryginalne od Amazonu.

Moja opinia

Kindle Voyage to czytnik klasy premium, który w mojej ocenie jest najlepszy ze wszystkich czytników Amazonu. Tę sytuacje może zmienić Kindle Oasis 2, ale do momentu jest rynkowej premiery (31.10.2017 r.) bezapelacyjnie wygrywa poprzez przyciski ciśnieniowe Page Press oraz czujnik światła.

Czytnik posiada odświeżony interfejs, który jest bardzo intuicyjny.

Egzemplarz, który posiadam w mojej kolekcji zakupiłem tak jak większość innych czytników za pomocą Amazon Wearhouse Deals. Przyszedł do mnie w idealnym stanie.

Podsumowując – warto dopłacić do tego czytnika. O wiele lepsza jakośc ekranu niż w Paperwhite 3 oraz Page Press rekompensują cenę urządzenia. Urządzenie nadal jest dostępne w sklepie Amazon.