Kindle Paperwhite 3

Kindle Paperwhite 3 (2015)

Amazon zaprezentował urządzenie 30 czerwca 2015 roku. Trzecia generacja czytnika charakteryzuje się wieloma ulepszeniami. Pierwszym z nich jest nowy, dotykowy i podświetlany ekran E-ink carta HD o zwiększonej rozdzielczości. W tym modelu wynosi ona 1440×1080 pikseli. Ilość pikseli na cal to aż 300 ppi. Urządzenie posiada 4 diody LED, tak jak jego poprzednicy. Przyciski są takie same jak w poprzednich wydaniach Paperwhite.

Czytnik występuje w dwóch wariantach: WIFI lub WIFI + 3G. W drugim wariancie Amazon ograniczył korzystanie z internetu 3G tylko do specjalnie wybranych stron. Są to między innymi strony z książkami Amazonu oraz Wikipedia. W przypadku, gdy użytkownik chce otworzyć inną stronę na urządzeniu może to zrobić wyłącznie poprzez łącze WIFI.

Czytnik posiada 4 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Procesor jest taktowany częstotliwością 1 GHz, a pamięć RAM w tym modelu wynosi 512 MB.

Etui prezentowane powyżej na zdjęciu zostało wyprodukowane przez firmę Inateck. Jest to bardzo dobry zamiennik dla oryginalnego etui Amazonu.

Moja opinia

Kindle Paperwhite 3 to bardzo udana ewolucja czytnika z podświetlanym ekranem. Ekran o wysokiej rozdzielczości wraz z przystosowaną do tego czcionką Bookerly pozwala na bardzo komfortowe czytanie. W mojej opinie 300 ppi to minimum do komfortowego czytania książek.

Czytnik doczekał się odświeżonego interfejsu użytkownika, który jest bardzo intuicyjny.

Egzemplarz, który posiadam w mojej kolekcji zakupiłem tak jak większość innych czytników za pomocą Amazon Wearhouse Deals. Czytnik niestety nie przyszedł do mnie w idealnym stanie, gdyż na ramce okalającej ekran można zauważyć kilka mikrorys. Dlatego jest to mój główny czytnik, którego wszędzie ze sobą zabieram.

Podsumowując – Kindle Paperwhite 3 był ewolucją jeśli chodzi o czytniki. Co istotne, jest to w tej chwili najnowszy sprzedawany przedstawiciel rodziny Paperwhite i jest on nadal sprzedawany.