Kindle Keyboard

Kindle Keyboard

Kindle Keyboard został zaprezentowany 28 lipca 2010 roku. Producent, pomimo że był przygotowany na duży popyt czytnika, nie sprostał zadaniu. Kindle trzeciej generacji był najlepiej sprzedającym się czytnikiem  do czasu zaprezentowania swojego następny – Kindle Classic. Jeśli chodzi o funkcjonalność, to bryła obudowa pozostała taka sama za wyjątkiem ponownie zmienionej nawigacji po urządzeniu. Tym razem Amazon zastosował 5 przycisków nawigacyjnych, dzięki którym możliwe było poruszanie się po menu urządzenia.

Trzecia generacja czytnika charakteryzuje się lepszym wyświetlaczem E-ink Pearl, który zapewnia lepszy kontrast od swojego poprzednika. Ponadto po raz pierwszy Amazon wprowadził do swoich urządzeń łączność wifi, co pozwala na połączenie się z dowolnym punktem dostępowym. Następna istotną zmianą było rozszerzenie pamięci dostępnej dla użytkownika do  4 GB. Nie należy zapominać o ulepszeniach sprzętowych, czyli lepszym procesorze i większej ilości pamięci RAM.

Kindle Keyboard w wersji z modem 3G pozwalał na bezproblemowe przeglądanie sieci internet na urządzeniu, a wbudowany układ dźwiękowy pozwalał na słuchanie muzyki w formacie MP3 na wbudowanych stereofonicznych głośnikach bądź poprzez słuchawki.

Prezentowane powyżej etui to oryginalne etui firmy Amazon dedykowane powyższemu modelowi. Bardzo ciekawy jest sposób jego mocowania do czytnika poprzez dwa wystające bolce z boku obudowy.

Moja opinia

Kindle Keyboard nadal jest bardzo dobrym czytnikiem do czytania e-booków. Z moich obserwacji wynika, że część osób korzysta z niego nadal i nie chce zamieniać na nowsze modele. Wynika to z pewnością z popularności tego urządzenia (początkowa cena czytnika była dosyć niska i wynosiła US$114 w wersji bez 3G), szybkości interfejsu oraz niezawodności.

 

 

Mój egzemplarz kupiłem jako używany za pośrednictwem strony Amazon w ramach Wearhouse Deals. Po odebraniu przesyłki okazało się jednak, że moja sztuka jest całkowicie nowa. Nie nosi żadnych śladów użytkowania, a dodatkowo jest fabrycznie zaplombowana w oryginalne pudełko.

Podsumowując – Kindle Keyboard jest nadal bardzo dobrym czytnikiem biorąc pod uwagę wiek urządzenia (7 lat). Jednak osoby, chcące kupić pierwszy czytnik powinny rozejrzeć się za czymś nowszym, o czym jeszcze będzie mowa.