Kindle 7 (2014)

Kindle 7 (2014)

Kindle 7 został zaprezentowany 18 września 2014 jako bezpośredni następca Kindle Classic. Charakteryzuje się on 6″ dotykowym ekranem o rozdzielczości 800×600 pikseli w technologii E-ink Pearl. Dotyk jest realizowany zap omoca tego samego rozwiązania, co w Kindle Touch, czyli sensora podczerwieni. Czytnik posiada tylko jeden przycisk służący do włączania i wyłączania urządzenia. Całość interfejsu jest przystosowana do ekranu dotykowego.

Urządzenie występuje w wariancie tylko z łącznością WIFI. Do wyboru jest natomiast kolor urządzenia, gdyż klient mógł wybrać czytnik w kolorze czarnym bądź białym.

Kindle 7 posiada 4 GB pamięci wewnętrznej oraz szybszy, 1GHz procesor. Pamięć RAM w urządzeniu wynosi 256 MB.

Cena czytnika w momencie premiery wynosiła US$100. Był to najtańszy czytnik w ofercie Amazonu w tamtym czasie.

Moja opinia

Kindle 7 (2014) jest urządzeniem przeznaczonym dla niewymagającego czytelnika. Brak podświetlenia ekranu powoduje, że czytnik nie może być używany w każdych warunkach oświetleniowych. Rozdzielczość ekranu jest jak na dzisiejsze standardy niska, ale rekompensuje to w pewien sposób cena urządzenia.

Mój egzemplarz kupiłem na niemieckim Amazonię w ramach oferty Wearhouse Deals. Niestety, w tym przypadku zawiodłem się na ocenie stopnia zużywacia produktów przez prawo wyników, ponieważ urządzenie przyszło dosyć porysowane, pomimo ze w treści ogłoszenia było określone, ze czytnik jest w stanie bardzo dobrym. Na szczęście na białym lakierze uszkodzenia nie są tak widoczne, poza tym rzadko korzystam z tego czytnika.

Czytnik pracuje na oprogramowaniu w wersji 5.8.11. Na dzień dzisiejszy (16.10.2017 r.) Kindle dostaje najświeższe oprogramowanie, które nie różni się w żaden sposób, od tego instalowanej na droższych urządzeniach.

Podsumowując – Kindle 7 to podstawowy czytnik, który nadal jest chętnie kupowany przez czytelników na całym świecie. Pomimo, ze nie zawiera w sobie nowości technologicznych to i tak jest lekkim, szybkim i niezawodnym urządzeniem.